Finálový závod 2. ročníku MPM 2015 je za námi

21.10.2015 19:56

    A je to za námi. V sobotu 10.10.2015 vyvrcholil druhý ročník Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost finálovým závodem v Olomouci na Flash Wallu za vydatné účasti závodníků z celé Moravy, několika závodníků z Čech, Polska a Slovenska.

  A pak, že prý to nejde, když se chce… ;-). A protože se chtělo a našlo se dost šikovných lidí, kteří byli ochotni přiložit ruku k dílu, dobrá věc se podařila a druhou říjnovou sobotu se mohlo sejít v Olomouci na nádherné třináct metrů vysoké lezecké stěně Flash Wall  110 závoděníchtivých mládežníků. I přesto, že druhá nejmladší kategorie děvčat nám svým vysokým počtem závodnic (24) nadělala při organizaci závodu krapet starostí, závod hezky odsýpal. Všichni závodníci lezli pět soutěžních cest, což při počtu 110 závodníků představuje 550 lezeckých pokusů. I tak jsme měli kolem páté odlezeno a krátce po šesté vyhlášeny výsledky jak tohoto závodu, tak i celkové výsledky druhého ročníku Moravského poháru mládeže v lezení na obtížnost MPM 2015.

   

Přestože po zkušenostech z předchozích závodů jsme malinko přitvrdili v obtížnosti cest, tak jsme u nejmladší kategorie byli nuceni jak u dvou chlapců, tak i u čtyř děvčat přistoupit ještě na rozřazení v těžší cestě, a to u děvčat obtížnosti 8- a u chlapců dokonce celých 8(!) UIAA. Podotýkám, že jde o osmileté děti… (tedy ne že by je přelezly celé, ale i tak). Starší kategorie se však již hezky rozřadily v rámci základní části závodu. Což je doklad velmi dobré práce stavěčů. Hlavním stavěčem, který postavil osm z deseti závodních cest, byl sice necertifikovaný ale za to velmi šikovný stavěč Jakub Dvouletý, který ještě loni v rámci tohoto závodu soutěžil a loňský ročník vyhrál. Dvě nejlehčí cesty pro nejmladší pak stavěla moje maličkost. Oběma nám přitom vydatně pomáhali Kubovi rodiče a několik spolupracovníků Flash-Wallu, jejichž jména jsem si nezapamatoval. Že se zejména Kubovi podařilo postavit opravdu hezké cesty, se můžou přesvědčit všichni návštěvníci Flash-Wallu, neboť závodní cesty finálového závodu MPM 2015 na stěně zůstaly a jsou jako závodní cesty MPM označeny.

    Všichni závodníci tohoto kola obdrželi diplomy, první tři navrch medaile a nějaká ta „cingrlátka“ do své lezecké výbavy a ostatní k diplomu dostali ještě nádherný plakát.    

   

V pátém finálovém kole, které proběhlo v Olomouci na Flash Wallu, se na medailových příčkách umístnili:

kategorie E

 1. Mariana Janošová                     Jaroslav Šikula

 2. Adéla Svobodová                      Samuel Skoupý

 3. Marcela Machlarz                     Nikolas Patloka

kategorie D

 1. Martina Dušánková                  Daniel Slovák

 2. Karolína Gendová                     Jerzy Panenka

 3. Karolína Grosmanová              Petr Hurta

kategorie C

 1. Emma Deuserová                     Čeněk Babača

 2. Kateřina Dvořáková                 Martin Mikulec

 3. Nikola Králíková                         Filip Hromada

kategorie B

 1. Daniela Žalská                             Rostislav Holík

 2. Simona Prokešová                    Petr Špringl

 3. Anna Deuserová                       Marek Gincel

kategorie A

 1. Jana Ondřejová                         Rostislav Mikuš

 2. Kateřina Spáčilová                    Martin Chytil

 3. Vanda Štůsková                         Martin Lehký

    Závodníci, kteří se v rámci celkového pořadí MPM 2015 umístnili na prvních třech příčkách, obdrželi medaili, diplom a originální skleněný pohár v ozdobném balení.

    Vítězové celkového pořadí tohoto ročníku pak díky finančnímu příspěvku od sponzorů CT-climbing, Flash Wall a Metolius navíc ještě obdrželi vítězná trika „CAMPION MPM 2015“.

    Medailisty celkového pořadí MPM 2015 se pak stali:

kategorie E

 1. Mariana Janošová                     Jaroslav Šikula

 2. Adéla Svobodová                      Jindřich Herman

 3. Emma Králíková                         Samuel Skoupý

kategorie D

 1. Karolína Gendová                     Daniel Slovák

 2. Valerie Pařilová                          Petr Hurta

 3. Barbora Plšková                         Jerzy Panenka

kategorie C

 1. Kateřina Dvořáková                 Čeněk Babača

 2. Lenka Toužínová                       Martin Mikulec

 3. Adéla Plšková                             Jakub Struška

kategorie B

 1. Daniela Žalská                             Rostislav Holík

 2. Simona Prokešová                    Marek Gincel

 3. Anna Deuserová                       Šimon Havránek

kategorie A

 1. Jana Ondřejová                         Martin Chytil

 2. Vanda Štůsková                         Rostislav Mikuš

 3. Kateřina Spáčilová                    Jakub Skočdopole


    Finálový závod, jakož i celý tento ročník, se, myslím, velice vydařil, za což se patří všem zúčastněným poděkovat. Závodníkům za účast a skvělou atmosféru, rodičům a trenérům zvlášť za pomoc s jištěním a rozhodováním, stavěčům za pěkné soutěžní cesty, Bobovi a Madle Bobkovým za zpracování výsledků, provozovatelům a personálu lezecké stěny Flash Wall v Olomouci za přívětivé prostředí jejich nádherné lezecké stěny (co bychom za takovou stěnu u nás dali ;-), Aleně Zelené zvlášť za pomoc s přípravou tohoto závodu. Poděkování si však zaslouží všichni pořadatelé závodů celého ročníku MPM 2015! Příborským počínaje, přes Vsetínský, Olomoucký, Ostravský a finálovým konče.

    V neposlední řadě patří děkovačka též sponzorům, kteří tento závod podpořili. Jmenovitě CT-climbing a Metolius za hodnotné věcné dary a již zmíněnou finanční podporu pořízení triček šampiónů MPM 2015, Singing rock taktéž za hodnotné věcné dary, Makak za poskytnutí struktur, na nichž se závodilo a firmě Paramit, která nám stejně jako loni poskytla sklo na výrobu pohárů vítězů celého ročníku. Zvlášť bych pak chtěl poděkovat našim partnerům CT-climbing a Metolius, kteří podpořili svými věcnými dary nejen tento závod, ale většinu závodů tohoto ročníku MPM 2015.

Jiří Babača     

foto: Karel Návrat a Zdeněk Složil

Článek vyšel také na www.lezec.cz zde.